Discord Checking For Updates Hatası Çözümü 2022

Discord Checking For Updates Hatası Çözümü 2022‘de sizlerle. Discord’u bir PC veya Mac’te çalıştırdıktan sonra göreceğiniz ilk şeylerden biri, Discord logosu ve “Güncellemeler kontrol ediliyor” metnidir. Discord, program sürümünüzün en son sürümle tutarlı olduğundan emin olmak için her başlatıldığında bu işlemi çalıştırır. Discord’u her gün açarsanız, Discord sunucularınıza geri dönebilmeniz için hızlı bir şekilde güncelleme konusunda harika olduğundan, muhtemelen bunu pek fark etmeyeceksiniz.

Bazen, yine de, süreç o kadar hızlı değildir. Anlaşmazlık zaman zaman güncellemeleri kontrol etme ekranında takılıp sunucularınıza, arkadaş listenize ve DM’lerinize erişmenizi engeller. Bu sonsuz döngünün arkasında, sizin tarafınızdaki problemler ve Discord tarafınızdaki problemler de dahil olmak üzere çeşitli nedenler var.

Kendinizi “Güncellemeleri kontrol etme”ye biraz fazla uzun süre bakarken bulursanız, bunu düzeltmenin bazı yolları burada.

Discord Checking For Updates Sorunu

Sunucuya karşı istemci sorunları
Güncellemeleri kontrol etme ekranında takılırsanız, ilk adım Discord’un sunucu durumunu kontrol etmektir. Bu web sitesi, Discord’un ne zaman bir sunucu veya çalışma süresi sorunu yaşadığını not eder. Down Detector, Discord dahil olmak üzere tonlarca oyun, web sitesi ve hizmetle ilgili olası sorunları da bildiren benzer bir sitedir.

Her iki site de Discord’un bakımda olduğunu veya sorun yaşadığını bildiriyorsa, güncellemeler için sürekli olarak tekrarlanan kontrol ekranının nedeni bu olabilir. Bu durumda, Discord sorunlarını çözene ve sorunları çözene kadar yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Kişisel düzeltmeler
Ne Discord durum sayfası ne de Down Detector hizmette sorun olduğunu bildirmiyorsa, sıkışmış ekranı düzeltmeye çalışmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İlk adım, internet bağlantınızın olduğundan ve sabit olduğundan emin olmaktır. İnternete bağlı değilseniz, Discord genellikle “Güncelleme başarısız oldu” satırında bir mesaj verir ve birkaç saniye içinde tekrar güncellemeyi dener. Yönlendiricinizi yeniden başlatın veya ethernet kablonuzu yeniden takın ve Discord’u tekrar açmayı deneyin.

Discord Checking For Updates Hatası Nasıl Giderilir?

İnternetinizin olduğunu belirledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu, çeşitli bilgisayar sorunları için yaygın bir düzeltmedir ve sıklıkla Discord ve başka yerlerdeki çeşitli sorunları giderir. Yeniden başlattıktan sonra, güncellemelerinin başka bir şey tarafından engellenmediğinden emin olmak için Discord’u yönetici olarak çalıştırmayı da deneyebilirsiniz. Windows’ta Discord simgesine sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin. Mac’te Discord’u tekrar çalıştırmadan önce Sistem Tercihleri ​​menüsünde kendinizi yönetici olarak ayarlamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.