Discord Ne Kadar İnternet Yer?

Yazımızda Discord kullanıcıları için, Discord ne kadar internet yer sorusunun cevabına yer veriyoruz. Discord, günümüz oyun dünyasının ve genç kitlenin bir numaralı iletişim araçlarından biri haline gelmeyi başardı desek yanlış olmaz. Skype’dan sonra çok güzel bir çıkış yakalayarak en popüler online iletişim araçlarından biri haline geldi. Sunduğu çeşitli özellikler ve kullanışlı olmasıyla da bu başarısını hak ettiğini kesinlikle söyleyebiliriz.

Discord Ne Kadar İnternet Yer 2022

Öncelikle belirtmek gerekirse Discord’un yediği internet miktarı sizin kullanımınızla yakından alakalıdır. Eğer sesli, yazılı sohbet şeklinde bir kullanım gerçekleştiriyorsanız daha az internet harcayacakken görüntülü konuşmalar yapıyorsanız veya yayın, ekran paylaşımı gibi özellikler kullanıyorsanız bu harcamanın daha çok olacağını unutmamalısınız. Özellikle oyuncu arkadaşlar oyun yayınları yapmak isteyebiliyorlar.

Tabii ki, sesli, yazılı, görüntülü görüşme gibi Discord özelliklerinin yediği internet oranının bir listesi var. Hemen aşağıda bu listeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Böylece kafanıza belli bir taslak oluşmuş olacaktır arkadaşlar. Hadi listemize göz atalım.

discord sesli konuşma ne kadar internet yer, discord yayını ne kadar internet yer

Discord Sesli Konuşma, Yayını Ne Kadar İnternet Yer?

Discord, sunduğu özelliklere ve standartlara göre gerçekten internet kullanımını minimum seviyelerde tutuyor diyebiliriz. Çok fazla internet yemeden, yüksek standartlarda online iletişim olanağı sağlıyor. Peki discord sesli konuşma ne kadar internet yer? discord yayını ne kadar internet yer? gibi soruların cevapları hemen aşağıda sizlerle.

  1. Discord Sesli Konuşma (1 Dakika): 500KB-1MB
  2. Discord Görüntülü Konuşma(1 Dakika): 4MB-6MB

Eğer konuşmalarınızı 10 kişilik bir grup halinde gerçekleştiriyor iseniz bu harcamalar 1 dakikalık konuşma için, 9-12MB 1 dakikalık görüntülü konuşma içinse 50-60MB civarı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.