Güncelleştirmeler Üzerinde Çalışılıyor Sorunu

Windows kullanıcıların kabusu diyebileceğimiz güncelleştirmeler üzerinde çalışılıyor hatasını çözmek için neler yapabileceğinizi yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuda yapabileceğiniz en mantıklı ve çözüme yönelik adımlar konusunda sizleri yönlendiriyoruz. Bu ibareyi, hatayı gördüyseniz eğer daha sonra genellikle güncellemenin donmasıyla sonuçlanıyor.

Güncelleştirmeler Üzerinde Çalışılıyor (Çözüm)

Öncelikle, güncelleştirmeler üzerine çalışılıyor yazısını gördüyseniz aceleci davranmayarak güncellemenin ilerlemesini ve devam etmesini beklemek en mantıklı seçenektir. Bu adımda güncellemeniz fazlasıyla hantal bir hal alabilir ya da yanlış yüzdelere kadar yükselebilir. Yine de bir kaç saate kadar bekletmenizde fayda var.

Yeterince durduysanız ancak hala hata çözüme kavuşmadıysa, öncelikle bilgisayarınızı kapatmalısınız. Daha sonra yeniden başlatın ve sizlerle hemen aşağıda liste halinde paylaşmış olduğumuz adımları takip edin.

  • Windows Update’i açın ve hala güncellemelerin durup durmadığını kontrol edin.
  • Sorun mevcutsa Windows Update önbelleğini silebilirsiniz.
  • Windows Update sorun gidericisini deneyebilirsiniz.

Windows 10 Güncelleştirmeler Üzerinde Çalışılıyor Nedeni

Sunmuş olduğumuz üç adım, bu sorunu çözmek üzerine en yaygın olan üç adımdır. Genellikle beklenmedik ve saçma bir sebepten karşımıza çıkan bu sorun bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda çözülmüş ve updateler atılmış şekilde karşımıza çıkar. Ancak hala sorun devam ediyorsa Windows update sorun gidericisi, windows update önbelleğini silip daha sonra duran güncellemeyi tekrar başlatmak gibi yöntemlerle bu hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu sorunda kullanılan en yaygın ve işe yarar, pratik çözümleri sizlerle paylaştık. Yüksek ihtimalle bilgisayarınız yeniden başlatma sonrası güncellemeleri almadıysa liste çözümler ile güncelleştirmeler üzerinde çalışılıyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.