Microsoft Kod 0x80072F30 Hatası Çözümü

Bazı kullanıcıların Microsoft Mağaza girişinde aldığı kod 0x80072F30 hatası aslında oldukça nadir bir hatadır. Kullanıcıların bu hata kodu üzerinde şikayet sıklığı araştırmalarımız kadarıyla gördüğümüz üzere oldukça düşük seviyelerde. Bu hata kodu ile karşılaşan ziyaretçilerimiz için çözümü konusunda çeşitli yöntemler önereceğiz.

Kod 0x80072F30 Hata Kodu

Öncelikle genel olarak bu hata kodunun nedenini ele alacak olursak, durdurulmuş Windows Güncelleme Servisi, arızalanmış bir Microsoft Mağaza önbelleğinden dolayı 0x80072F30 hata kodu ile karşılaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Bir yandan internet bağlantınızın stabilliği de etken olabilir.

Peki bu hata kodunu çözmeye yönelik yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz yöntemler, denemeler nelerdir? Liste halinde hemen aşağıda ki paragrafta sizlere sunuyor olacağız. Deneme yanılma yoluyla bu sorunu aşabilirsiniz. Birçok kullanıcı, oyun ve benzeri konularda da bu hata koduyla karşılaşabiliyor.

Microsoft Kod 0x80072F30 Hatası Çözümü

  • İnternet bağlantısını kontrol edin, değiştirin. DNS adresinizi değiştirip deneyin.
  • Cihazınızın saat-tarih dilimini eğer otomatikse manuel olarak size en uyan şekilde düzeltin.
  • Microsoft Mağaza önbelleğinizi sıfırlayın.
  • Son olarak Windows Update Service (Windows Güncelleme Servisi) kontrolü yapın.

Tüm bu adımların ardından yüksek ihtimalle artık bu hata kodu ile karşılaşmayacaksınız. Bu hata kodu genellikle Microsoft Store önbelleğinizden kaynaklanmaktadır. Sırasıyla ya da en olası düşündüğünüz nedenden başlayarak listedeki adımları deneyerek Kod 0x80072F30‘u çözüme kavuşturabilirsiniz. Sebep yüksek ihtimalle listede yer alan sorunlardan biri ve işlemleriniz bittiğinde sisteminizi yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.