PUBG Ping Sorunu Çözümü

Son yılların en tutulan oyunlarından biri olan Pubg Mobile için, Pubg ping sorunu konusundan bahsedeceğiz. Ardından pubg mobile ping sorunu çözümü için yapabileceğimiz şeyleri sıralayacağız. Ülkemizde genel olarak internet altyapısının da kötü olmasıyla bu gibi sorunları ne yazık ki daha sık ve çok yaşamaktayız.

Hemen aşağıda oynadığınız oyunlarda Pubg başta olmak üzere yaşamış olduğunuz FPS – Ping sorununu çözmek adına yapabileceğiniz şeylerden ve bu soruna neden olan durumları sizlere söyleyeceğiz. PUBG son dönemin en sevilen oyunu olmayı başardı.

PUBG Ping Sorunu Sık Karşılaşılanlar

Öncelikle bunun internetimizle alakalı bir problem oldunu bilmeliyiz. Kullandığınız cihaz modeminizle fazla uzak mesafedeyse bu ping artışına neden olacak bir etkendir. Modeme ne kadar yakın olursanız o kadar iyi. Kullanmış olduğunuz internet ağı, wifi üzerinden başka kişiler kullanım gerçekleştiriyorsa ve internetinizi meşgul ediyorsa ping, fps sorunları yaşarsınız.

PUBG Ping Sorunu Nedenleri

Hemen Pubg ping sorununa neden olabilecek etkenleri saymaya devam ediyoruz. Bir diğer önemli gözden kaçırmış olabileceğiniz etken ise kullanmış olduğunuz cihazın herhangi bir güncelleme yapıyor olabileceğidir. Bunu da kontrol etmeniz yararınıza olur. Eğer siz veya kullandığınız ağda herhangi biri güncelleme, indirme yapıyorsa ping artışı yaşarsınız.

pubg ping sorunu

Bir diğer olası etken ise 2.5GHz modeminiz olması olabilir. Eğer böyleyse modeminiz bağlanan tüm cihazları taşıyamıyordur bu da ping olarak yansır. Seçeneğiniz mevcutsa modeminizi 5.0GHz’ye yükseltin ve taşıyın. Aynı zamanda eğer VPN uygulaması kullanıyorsanız da bu size pubg içerisinde yoğun bir ping sorunu olarak dönecektir. VPN uygulamanızı kapatınız.

PUBG Ping Sorunu Çözümü Listesi

  • Öncelikle, eğer ağınızda, kullandığınız wifide başka biri indirme veya izleme gibi şeyler yapıyorsa daha düşük kalitede izlemesini sağlayabilirsiniz.
  • Eğer cihazınız ya da evde wifiye bağlı cihazlardan biri güncelleme yapıyorsa bunu durdurabilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz modem 2.5GHz ise arayüzüne giriş yaparak 5.0’a yükseltmelisiniz.
  • VPN ve benzeri uygulamalar kullanıyorsanız, kapatınız.
  • Cihazınızın wifi ve bluetooth’u sıfırlama özelliğini kullanarak bütün ağları sıfırlayabilirsiniz.

PUBG ping sorunu ve çözümü konusuna yazımızda detaylıca yer vermiş olduk. Umuyoruz ki pinginizin yükselmesine sebep olan şeyi bulup gerekli çözümü uygulayabilmişsinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.